historie pacjentów

Krysia

65 lat

Nie jest idealnie, ale nowotwór się cofa. Nic się nie zmieniło w moim życiu. Funkcjonuje normalnie. Jestem na emeryturze, zajmuje się rodziną i wnukami. 

Dariusz

38 lat

W momencie diagnozy były już przerzuty do głowy, na rdzeń kręgowy. Jak dowiedzieliśmy się o mojej chorobie, żona była akurat w 6. miesiącu ciąży. 

Karolina
32 lata

„Zdiagnozowana zostałam w 2014 roku. Pierwsza reakcja? Szok i niedowierzanie. Przecież ja mam dopiero 28 lat i nigdy nie paliłam papierosów!

Adam
72 lata

„Wszystko zmieniło się, kiedy otrzymałem szansę włączenia do badania klinicznego. Rozpocząłem immunoterapię. Doszedłem do stanu…

Robert
52 lata
„Kiedy usłyszałem diagnozę, miałem wrażenie, jakby pewien etap mojego życia zamknął się na zawsze. To była myśl, z którą trudno mi było się pogodzić.
LICZY SIĘ CZAS W RAKU PŁUCA
Celem kampanii „Liczy się czas w raku płuca” jest pokazanie zmian zachodzących w sposobie leczenia tego nowotworu. Rak płuca to wciąż zabójca nr 1 w Polsce spośród wszystkich nowotworów. Dzięki innowacyjnym terapiom lekarze mogą zaproponować pacjentom o wiele więcej opcji leczenia niż było to możliwe jeszcze kilka lat temu. Leki immunologiczne (immunokompetentne) oraz różne linie leków celowanych molekularnie spowodowały, że czas dla chorych może być liczony już nie w miesiącach, a w latach. Niestety chorzy w Polsce często są zbyt późno diagnozowani, ale i zbyt długo czekają na dostęp do nowoczesnego leczenia. Inicjatorzy kampanii chcą edukować na temat tego, jak zmienia się na naszych oczach perspektywa leczenia i życia z rakiem płuca dzisiaj.